Naše činnosti

Chytrý dům

Loxone řešení

V Loxone inteligentní domácnosti můžete ovládat úplně vše, od vytápění až po systém fotovoltaiky, přes tlačítka nebo pohodlně z mobilního telefonu. A co je nejlepší: Vaše domácnost ví, co má v danou chvíli udělat.

Dilema

V tomto domě se může používat až 150 zařízení nebo spotřební elektroniky. Každý z nich má vlastní ovládací prvky a žádné z těchto zařízení neví, co dělá jiné zařízení. Obyvatel domu je občas ztracený, co má správně v daný moment ovládat

Zde je pár věci, se kterými máme reálné zkušenosti, žádné „mělo by to umět“ ale reálné nasazení v každodenním provozu

Nasazený systém Loxone je mozkem celého domu a řeší vše od vytápění, osvětlení, stínění až po bezpečnost.  Pomocí Loxone se nám daří posunovat  bydlení  bez nadsázky do 21 století.

Systém je možné  kromě standartních vypínačů ovládát pomocí  tabletů s OS Android a iOS. Umisťujeme je na stěny v držácích Loxone  nebo iRoom (Pouze iPad).  Vždy je možné tablety snadno vyjmout a používat všechny jejich funkce. Jako další možnost ovládání systému se nabízejí mobilní telefony obyvatel s OS Android nebo iOS

Osvětlení

Systém Loxone umí ovládat kompletně osvětlení domů a bytů.  Až už se jedná o klasické rozsvícení a zhasnutí, nebo stmívání světel po opravdu jemných krocích. Světelné zdroje mohou být  kombinací klasických žárovek, halogenů a LED osvětlení. Celé toto řešení umožnuje obyvatelům vytvářet opravdovou světelnou pohodu. Samozřejmostí jsou i předvolené scény, jako např párty, kino, apod.

 Tepelná pohoda pro každého dle jeho potřeb!

Systém Loxone je možné integrovat se všemi běžnými zdroji vytápění. Každý radiátor může mít vlastní elektrický ventil. Tyto ventily jsou opět ovládány systémem Loxone.  Obyvatelé tedy mohou nastavovat nezávisle teplotu ve všech místnostech.  Není problém mýt instalováno např. v koupelnách podlahové vytápění, kombinované třeba s elektrickými žebříky, které lze také nezávisle ovládat systém Loxone. V každé místnosti může být dále samostatné teplotní čidlo. Obyvatelé tedy mají informaci o aktuálních teplotách v místnostech. Samozřejmostí je možnost programovat vytápění v dlouhodobých cyklech, nebo automatické stažení teploty při delší nepřítomností obyvatel.

Z možných zdrojů tepla můžeme ještě zmínit plynové krby. Které jsme také úspěšně integrovali do systému Loxone a to tak, že se nejedná pouze o designový prvek, ale dobře poslouží k přitápění během jarních a podzimních sychravých dnů. Samozřejmostí je maximální bezpečnost provozu. Z tohoto důvodu hlídáme hladinu CO2 v místnostech a zda funguje odsávání spalin krbů a to včetně otáček ventilátorů.

Slunce je bezva, ale…

V Loxone je integrované plnohodnotné ovládání žaluzii i rolet. A to do té míry, že ve spojení s automatickou meteostanicí jsou žaluzie nebo rolety zatahovány a vytahovány podle potřeby ať už s ohledem na co nejlepší využití přirozeného tepla ze sluníčka, ale také s ohledem na bezpečnost v případě venkovních žaluzii, které se automaticky zatáhnou v případě extrémního počasí. Lahůdkou je nastavování lamel žaluzii podle polohy sluníčka. Praktickou zkušenost máme s roletami společnosti Sonfy

 Ovládání Finské sauny.

Dalším praktickým nasazením systému Loxone je kompletní ovládání sauny.  Samostatné řízení sauny dodané výrobcem, jsme kompletně nahradili systémem Loxone.

Obyvatelé si tak mohou například zapnout saunu cestou domu z práce a po příchodu domů, místo čekání na nahřátí sauny, si rovnou užívat v předehřáté sauně.  V systému Loxone je 8 předvolených saunovacích režimů (teplota/vlhkost) nebo je možné využít plně manuálního nastavení. Sauna je dále vybavena RGB LED osvětlením, které dokáže dynamicky měnit světelnou atmosféru a to buď automaticky, nebo dle nastavení uživatelů.

 Televize, rádio a nahrávky? Vše v jednom !

Souvisí vůbec multimediální zábava s inteligentním řízením domů a bytů? Z praxe můžeme prohlásit, že ano.

Celý dům či byt umíme vybavit plnohodnotným multiroom audiem a videm.  Kdy audio a videotéka obyvatel domu může být umístěna na NAS serveru a pomocí systému Loxone je možné pouštět hudbu nebo filmy nezávisle ve všech místnostech.Standartní vysílání umíme zpracovávat ze všech běžných zdrojů. Satelitní signál, kabelová televize, DVB-T a internet. Všechny tyto zdroje jsou až na internet sjednoceny v zařízení Dreambox a následně nabídnuty obyvatelům ke sledování na jakékoli televizi si přejí a to nezávisle ve všech místnostech. Internetové zdroje videí jsou ze své podstaty nabízeny obyvatelů přímo bez nutnosti zařízení Dreambox.

Ovládaní multimédii je samozřejmě plně integrováno do systému Loxone. 

 

Zabezpečení a kamerový systém

Bezpečnost umíme řešit  zabezpečovacím zařízením Paradox, jehož ovládáni je integrováno taktéž do systému Loxone.

Autorizace obyvatel probíhá pomocí čtečky otisků prstů kombinovanou se systémem rozpoznávání tváři a zadáním PINu.  V případě úspěšné autorizace je odblokován zabezpečovací systém a vypnut kamerový systém.  Systém rozlišuje jednotlivé osoby a je možné pro ně stanovit různé režimy. Např. uklízečka při příchodu odblokuje zabezpečovací systém, ale nevypne kamerový systém. Samozřejmostí jsou i kamery ve dveřích místo kukátek a u vchodu do domu. Kamery jsou integrovány do systému Loxone a je tedy možné zobrazit si kdo za dveřmi, nebo před domem stojí.  Kamery mohou být mimo jiné vybaveny mikrofony a reproduktory a je tedy možné nejenom při prohlížení kamer slyšet, ale i aktivně do dění v domě či bytě zasahovat. V případě špatných světelných podmínek systém automaticky přisvítí pro kvalitní obraz. Všechny záznamy jsou samozřejmě ukládány.

O všech poplachových stavech v systému je odesílána SMS zpráva na předem definovaná tel čísla.

Během delší nepřítomnosti obyvatel, je také možné simulovat přítomnost rozsvěcením světel, různým nastavením žaluzii, pouštěním hudby a tv.

Celá zabezpečovací část je vybavena bateriemi a je nezávislá na napájení domu či bytu. V případě výpadku napájení dokáže samostatně fungovat v řádech hodin až dní.

 

Centrální funkce

Celý systém je možno programovat tak, aby na jediný pokyn byl dům či byt uveden do předem definovaného stavu.

Např. Při odchodu je pouhým stisknutím tlačítka zabezpečen dům či byt, zapnout kamerový systém, ostatní systémy uvedeny do stand-by modů a vypnuta všechna světla.

Dále stáhnout všechny žaluzie v jednom pokoji, nebo celém domě či bytě.

Zapnout režim simulace přítomnosti.

A mnoho, mnoho dalších možností

Internet

Celý systém je možné připojit na internet. Toto řešení nejen umožnuje servisní organizaci dělat vzdáleně updaty a zákaznické úpravy systému, ale zejména skýtá obyvatelům možnost si odkudkoli z celého světa ověřit stav svého domu či bytu a to včetně náhledu kamer. Ale i následně vše v bytě či domě ovládat.